Zraněná Samantha

28. června 2009 v 18:24 |  Povídky o koních
Bylo mi tehdy 9 a já jsem začala jezdit v jezdeckém oddíle v Jihlavě. Je to sice rušné město, ale na jednom místě tam byl klid. Jen na jednom. A tam jsem právě jezdila. Z počátku to tam byla trochu nuda. Byla jsem jen na lonži, ale nemůžu si stěžovat, protože jsem byla jen začátečník. Jednoho dne řekla Bára (naše vedoucí): "Tak Kači. Dnes pojedeš sama. Doufám, že si připravená.,". Byla jsem připravená. Dala mi koně jménem Samantha. Měla jsem jí moc ráda. Od začátku jsem věděla, že to s ní bude fajn. Byla to krásná bílá klisna. Jednou se na ní ale projela Petra. Hrozná holka, která tam taky jezdila, ale už tři roky. Trénovala s ní parkur, protože se chystala na závody. Já jsem čistila box, když v tom ke mě přiběhla Petra: "Kačko! Nevíš, kde je Bára?" byla celá vyděšená. Neměla jsem odvahu se jí zaptat co se stalo. "Asi je ve výběhu. Šla pro Rica," odpověděla jsem jí. Běžela do výběhu. Za 15 minut vyběhly obě směrem k jízdárně. Dál jsem čistila box. V tom běžela Bára pro mobil a říkala něco o veterináří a o noze. Spozorněla jsem a podívala jsem se do jízdárny. Samantha ležela u překážky. Rozběhla jsem se do jízdárny.
"Samantho! Samy! Koníčku můj úžasnej!" Samantha sice nebyla moje, ale ráda jsem si na to hrála. Hladila jsem jí po hlavě a ona těžce oddychovala. Bára mi řekla, že před skokem zastavila a podjela jí noha. Asi jí má zlomenou. Volala veterináře a ten hned přijede.
"Je mi líto, ale už na ní nikdo nebude moct jezdit. Má zlomenou nohu a následky jí zůstanou do konce života.". Bára měla Samanthu ráda, ale moc nestála o nejezditelné koně. Rozplakala se. Řekla, že se o ní bude starat, ale asi jí později prodá. Brečela jsem a přestala jsem už v Jihlavě jezdit. Za měsíc ke mě do pokoje a jen tak řekla: " Koupili jsem ti Samanthu!" nechápala jsem to. Měli jsme dost velký pozemek na koně a já jsem rychle vyběhla ven. Samantha se vklidu pásla. Rozbrečela jsem se a děkovala jsem bohu. Nebudu na ní sice jezdit, ale to mi bylo jedno. Mám SAMANTHU!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.